شنبه, 9 اسفند 1399
مشروح خبر :: راه اندازی اکیپ غواصی شمال شرق کشور در خراسان رضوی

مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت نیرو:

راه اندازی اکیپ غواصی شمال شرق کشور در خراسان رضوی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت:اکیپ غواصی شمال شرق کشور با محوریت استان خراسان رضوی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، میثم جعفرزادهدر افتتاحیه مراسم راه اندازی اکیپ غواصی منطقه شمال کشور که با حضور مشاور وزیر،  مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت خانه و دبیر شورای مرکزی ورزشی مسئولان هماهنگی امور ورزش صنعت آب و برق برگزار شد،با اشاره به تداوم فعالیت‌های حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو علی رغم شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه با بلوغی که در این مجموعه وجود دارد، می‌توانیم بسیار صریح و شفاف بگوییم در حوزه‌های تخصصیکه مسئولیت بحران آن‌ها برعهده شرکت‌های ما استبه عنوان برند در کشور مطرح هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌های مطلوبی که در حوزه عملکردی بحران شرکت‌های آب منطقه‌ای تعریف شده است، افزود: در حال حاضر به صورت پایلوت تیم‌های واکنش سریعی برای شرکت آبفای مشهد اجرایی شده است که تاکنون برنامه‌ها و دوره‌های بسیار خوبی را برگزار کرده‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیروبا بیان اینکه همیشه از مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای انتظار می‌رود که دارای تیم تخصصی  غواصی برای مدیریت شرایط بحرانی و اضطراری دریچه‌های مخازن و سدها داشته باشند، عنوان کرد: تاکنون در این خصوص سه منطقه شمال غرب با محوریت زنجان، جنوب شرق با محوریت کرمان، مرکزی جنوب با محوریت اصفهان، شروع به کار کرده‌اند.

جعفرزاده بیان کرد: امروز نیز منطقه شمال شرق با محوریت استان خراسان رضوی که مجموعه استان‌های سمنان، گلستان و خراسان شمالی تحت پوشش دارد، افتتاح شد.

وی هدف این مدیریت را پیشرفت و ارتقاءدر کاردانست که لازمه آن همکاری نزدیک و یکپارچه مجموعه بحران و پدافند غیرعامل و حوزه ورزشی است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیروبا اشاره به اینکه نیازمند تیم تخصصی صنعتی غواصی هستیم، ادامه داد: وزارت نیرو دارای ظرفیت عظیمی در شاخه‌های ورزشی شنا و غریق نجات است.

انعقاد تفاهم نامه با فدراسیون غواصی و نجات غریق جمهوری اسلامی ایران

در ادامه این جلسه مالک حسین زاده، دبیرشورای مرکزی ورزش وزارت نیرو درخصوص تشکیل گروه غواصی این وزارتخانه اظهار کرد: طبق دستور اجرایی وزارت‌خانه دستورالعمل تشکیل گروه غواصی ابلاغ شد که براساس آنبتوانیم غواصانی از بینشناگران صنعت آب و برق کشور، انتخاب و آموزش داده شوند.

وی با بیان اینکه سطح برنامه دوره‌های آموزشی به ترتیب تک ستاره، دو ستاره و تخصصیخواهد بود که با هماهنگی دبیرخانه شورای مرکزی، دفتر پدافند غیرعامل و امور ورزشی شرکت‌ها اجرا و دنبال می‌شود، گفت: تربیت این افراد می‌تواند نیاز ما را برای تیم‌های غواصی مورد نیاز در سدها، مخازن و ... برطرف کند.

حسین زاده از انعقاد تفاهم نامه‌ای با فدراسیونغواصی و نجات غریق جمهوری اسلامی ایراندر راستای آموزش نیروهای غواصیبا استفاده از بهترین اساتید نخبه کشور خبر داد و افزود:امیدواریم با این اقدام شاهد رشد توانایی غواصی در این شرکت‌ها باشیم.

وی ادامه داد: غواصیتنها بحث تفریحی نیست بلکه افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، باید فرم تعهدی امضا کنند که تا آخرین سطح از دوره‌ها را شرکت کنند تابتوانیمدر عملیات سدها، دریچه ها و... از توان و ظرفیتآن‌ها استفاده کنیم.

دبیرشورای مرکزی ورزش وزارت نیروبیان کرد:اعتبارات لازم برای تجهیز تیم‌ها و دوره‌های آموزشیاز محل اعتبارات بند 5 بودجه سال 99 تامین شده است.

کد خبر: 50276
  تاریخ خبر : 1399/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/12/02
 کارشناس روابط عمومی
 39
  ثبت دیدگاه