یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: نشست مشترک مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اعضای نظام صنفی کشاورزی استان

نشست مشترک مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اعضای نظام صنفی کشاورزی استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اعضای نظام صنفی کشاورزی استان ، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، "احمد قندهاری"مدیرعامل این شرکت ضمن تشکراز تعامل وهمراهی اعضای نظام صنفی کشاورزی استان، اظهار داشت: تشکل های کشاورزی که نماینده قشر زحمتکش کشاورز هستند، جایگاه ویژه ای در مدیریت آب در بخش کشاورزی دارند.

وی گفت: با ایجاد فضای شفافیت بین آب منطقه ای و نظام صنفی می توان گام های موثری در مدیریت صحیح آب برداشت.

وی افزود: در حال حاضر جلوگیری از اضافه برداشت چاهها و حفظ و حراست از سفره های آب زیرزمینی یک وظیفه ملی است که اجرا و نظارت آن از سوی شورای عالی آب مورد تأکید جدی قرار گرفته است.

 وی با اشاره به محدودیت منابع آبی در استان  و ضرورت استفاده بهینه از این منابع، خواستار مشارکت و همیاری هر چه بیشتر کشاورزان با آب منطقه ای در راستای مدیریت منابع آب شد.

در ادامه، معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی اظهار داشت: اجرای کامل این طرح ملی و بزرگ می تواند تا حد زیادی از بروز بحران آب جلوگیری نماید.

"سید سعید پورجعفر" گفت: در این طرح با نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاهها و کنترل برداشت ، توزیع عادلانه آب بین کشاورزان عملی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص چگونگی اجرای تعدیل و اصلاح پروانه های بهره برداری توضیحاتی ارائه نمود.

در پایان اعضای نظام صنفی کشاورزی با اعلام آگاهی کامل از شرایط بحرانی آب استان ، خواسته های خود را در خصوص اجرای تعدیل پروانه بهره برداری، حضور در جلسات شورای حفاظت و کارگروه آب کشاورزی، شفاف سازی در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص مدیریت منابع آب، اطلاع رسانی و آموزش کشاورزان بیان نمودند که مقرر گردید در یک برنامه زمانبندی مشخص تمامی موارد در جلسات مشترک با شرکت آب منطقه ای بحث و بررسی گردد.

کد خبر: 50095
  تاریخ خبر : 1399/11/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/11/23
 مدیر روابط عمومی سایت
 527