سه‌شنبه, 16 آذر 1400
مشروح خبر :: وبینار آموزشی "ارزش آب " در راستای طرح گسترش سواد آبی

وبینار آموزشی "ارزش آب " در راستای طرح گسترش سواد آبی

وبینار آموزشی "ارزش آب " در راستای طرح گسترش سواد آبی، ویژه دبیران انسان و محیط زیست استان خراسان جنوبی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی، در این وبینار آموزشی که توسط "احمد قندهاری" مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی ارایه گردید مطالبی در خصوص وضعیت منابع آبی استان، هزینه های تأمین و انتقال آب، آب مجازی ارایه گردید.
قندهاری ضمن تأکید بر ارزش بالای آب گفت: با توجه به کویری بودن خراسان جنوبی که منابع آبی در دسترس بسیار محدود می باشند، این مهم می بایست بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. زیرادر صورت عدم مدیریت صحیح منابع آب، برای جبران کمبود آب در تمامی بخشها ناچار به انتقال آب از خارج استان خواهیم بود که این موضوع بسیر پرهزینه می باشد.

وی خاطر نشان کرد آموزش و پرورش می تواند نقش مهمی در تربیت نسلی آگاه به مسایل مدیریت صحیح مصرف آب دارد.

در ابتدای این وبینار سرگروه آموزشی درس انسان و محیط زیست استان خراسان جنوبی هدف از برگزاری این وبینار را آگاهی دبیران نسبت به موضوع مهم ارزش آب در تمامی ابعاد دانست تا بتوانند حس مسئولیت پذیری و مشارکت همگانی را به دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور منتقل کنند.

عرب افزود:  به کارگیری کتاب انسان و محیط زیست در دوره آموزشی، در اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی توسط نسلهای آینده موثر خواهد بود، بنابراین این کتاب دارای ارزش تربیتی بالایی است.
لازم به ذکر است، کتاب انسان و محیط زیست از سال تحصیلی 97 – 96 با هدف افزایش آگاهی، حساسیت زایی، زمینه سازی جلب مشارکت موثر دانش آموزان و خانواده های آنها و افزایش سواد آبی در مقطع یازدهم متوسطه تدریس می شود.

کد خبر: 49798
  تاریخ خبر : 1399/11/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1399/11/12
 مدیر روابط عمومی سایت
 145