دوشنبه, 29 بهمن 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان تشکیل شد.

 

شورای حفاظت از منابع آب ؛

 

چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان تشکیل شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان مسائل و مشکلات بحران آب استان را تشریح نمود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان مسائل مطرح شده در چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان را تشریح کرد.

دکتر هوشنگ ملایی گفت : استاندار هرمزگان در شورای حفاظت از منابع آب استان با توجه به مشکلات و تنش های آبی استان دستوراتی در راستای تامین آب شرب ، صنعت و کشاورزی استان مطرح فرمودند.

وی افزود : در همین راستا از جمله مصوبات جلسات قبل تاکید بر انتقال مسائل و مشکلات به ائمه جمعه استان  و بهره گیری از  ظرفیت آموزش و پرورش ، صدا و سیما بود که وی تاکید کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در ادامه گفت : با توجه به نگرانی های برخی از ائمه جمعه از جمله امام جمعه شهرستان میناب که طی هفته های گذشته نگرانی هایی از وضعیت آب این شهرستان مطرح کردند اینجانب و فرماندار میناب ماموریت دادند ضمن حضور در میناب نگرانی ها و دغدغه های امام جمعه را بشنوند وآنها را برطرف نمایند.

دکتر ملایی تصریح نمود : در سال آبی 97-96 وضعیت بارش در هرمزگان حدود 80 درصد نسبت به سال گذشته کاهش و در حوزه های شرق استان و سدهای نیان که بخشی از تامین آب شرب از این سدها تامین می شود که میزان کاهش بارش بیش از 95 درصد ورودی آب به سدها 100 درصد کاهش یافته و صفر می باشد.

وی در پایان افزود : در جنین شرایطی ضرورت همراهی آحاد مردم در بخش های مختلف مصرف ازجمله مصرف شرب ، صنعت و کشاورزی می تواند در عبور از بحران مؤثر و صرفه جویی در بخش های مختلف و کاهش مصرف و برداشت آب در مصارف و مدیریت مصرف راهکار مناسب در این راستا می باشد.

 

 

 

 

منبع خبر: http://hrrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=1326

دیدگاه کاربران