سه‌شنبه, 1 آبان 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: حضور مهندس علیزاده در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی

 

 

حضور مهندس علیزاده در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی

مهندس علیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری به سوالات مجری این برنامه در حوزه آب و اقدامات انجام شده و در حال انجام از سوی شرکت پاسخ داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس ابرهیم علیزاده در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شنبه شب شبکه کرمان به ارائه گزارش کاملی از وضعیت آب سدهای استان پرداخت و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت وزارت نیرو در حوزه آب را تشریح نمود.

وی در ادامه، ایجاد کارگروه ملی سازگاری با کم آبی را یک حرکت مهم در زمینه هم سویی دستگاه های مختلف مرتبط با آب برای چاره اندیشی در خصوص سازگاری با کم آبی دانست و افزود: بر اساس کارگروه سازگاری با کم آبی باید این را بپذیریم که در منطقه کم آب قرار گرفته ایم و خود را با شرایط کم آبی وفق دهیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان با بیان اینکه با تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی، همه متولیان آب برای چاره اندیشی و ایجاد راهکار صندلی خود را کنار هم گذاشته اند و به دنبال پیدا کردن مقصر نیستند و روبه روی هم قرار نگرفته اند، افزود: کارگروه سازگاری با کم آبی در استان ها به ریاست استاندار و دبیری شرکت آب منطقه ای استان برگزار می شود.

مهندس علیزاده گفت: اکنون کارگروه داخلی سازگاری با کم آبی در شرکت آب منطقه ای کرمان به صورت مستمر تشکیل جلسه می دهد و جلساتی هم با دستگاه های مرتبط و عضو کارگروه برگزار می کنیم تا بتوان به مصوبات بهتری در کارگروه اصلی استان که با حضور استاندار برگزار می شود، برسیم.

وی، تقسیم کمبود آب بین مصارف مختلف، مدیریت الگوی کشت و حرکت به سمت کشت های جایگزین را از برنامه های مهم کارگروه سازگاری با کم آبی دانست.

 

وی همچنین اجرای طرح همیاران آب را  یک حرکت خوب و موفق از سوی مهندس رزم حسینی استاندار سابق کرمان دانست و افزود: به طور خلاصه بر اساس یکی از بندهای این طرح، خاموشی موتور پمپ های کشاورزی در دوره هایی که نیاز به آبیاری نبود در دستور کار قرار گرفت که بدون هیچ ضرری به حوزه کشاورزی بیش از 850 میلیون متر مکعب عدم برداشت از سفرهای آب زیرزمینی را شاهد بودیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به پر و مسلوب المنفعه کردن چاه های غیر مجاز در سطح استان کرمان اشاره کرد و به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت.

وی ادامه داد: برداشت بیش از پروانه بهره برداری گناهی نابخشودنی است و در حقیقت قابل قبول نیست که یک چاه بیش از پروانه بهره برداری داشته باشد و به همکارانم در شرکت آب منطقه ای کرمان تاکید کرده ام تا با این گونه اقدامات برخورد جدی داشته باشند.

مهندس علیزاده به پروژه های انتقال آب و اهداف و  اقدامات انجام شده در این زمینه هم اشاره کرد.

وی در پایان گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان با تقدیر و تشکر از متولیان این برنامه، با اشاره به آیات قرآن و احادیث معصومین لزوم صرفه جویی را یادآور شد و گفت: آنگونه که می دانم در بیش از 70 آیه قرآن کریم به آب و اهمیت آن در زندگی اشاره شده و شکر کردن این نعمت با درست مصرف کردن را یادآور شده است.

 

   

 

منبع خبر: http://krrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=1652

دیدگاه کاربران