سه‌شنبه, 1 آبان 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: انتقال سالانه بیش از 283 میلیون متر مکعب پساب به اراضی دشت ورامین

 

مجری طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین خبر داد:

 

انتقال سالانه بیش از 283 میلیون متر مکعب پساب به اراضی دشت ورامین

مجری طرح خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین از انتقال سالانه بیش از 283 میلیون متر مکعب پساب به اراضی دشت ورامین با تکمیل این طرح خبر داد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علی حسین معیدی نیا" در حاشیه بازدید وزیر نیرو از خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت ورامین گفت: این طرح که با هدف انتقال سالانه 283 میلیون متر مکعب از پساب‌های تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهرری در حال اجرا است، از جمله پروژه‌های بزرگ بخش آب کشور است که تامین مالی و اجرای آن از طریق سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در دست انجام می‌باشد.

وی حجم سرمایه گذاری این طرح را براساس قیمت‌های سال 97 بالغ بر هزار و 500 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: خط انتقال این طرح از نوع پلی اتیلن دو جداره تقویت شده با ورق‌های فولادی و با قطر سه متر است که در طول 36 کیلومتر از شهرری تا پاکدشت و ورامین اجرا می‌شود.

وی در پایان گفت: با اجرای این پروژه، امکان تامین آب بخش عمده‌ای از اراضی شبکه 65 هزار هکتاری دشت ورامین فراهم می‌شود. همچنین با اجرای طرح یاد شده امکان ادامه فعالیت کشاورزی بالغ بر 50 هزار نفر جهت تامین محصولات مورد نیاز استان فراهم می‌شود.

منبع خبر: http://thrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=2456

دیدگاه کاربران