دوشنبه, 30 مهر 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: 15 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر فیروز آباد شهر ری آزادسازی شد

 

با اخذ دستور قضایی؛

 

15 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر فیروز آباد شهر ری آزادسازی شد

مدیر امور منابع آب شهر ری گفت: 15 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر نهر فیروز آباد با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حمیدرضا حسینی" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب شهر ری و با عنایت به پیگیری به عمل آمده مساحتی در حدود  150 هزار متر مربع از بستر نهر فیروزآباد آزاد سازی شد که با انجام این عملیات از آسیب به منابع آبی به خصوص منابع آب های زیر زمینی جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب شهر ری با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند، اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب آلودگی منابع آب و تصرف حریم و بستر رودخانه ها تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب شهر ری با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

 

منبع خبر: http://thrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=2455

دیدگاه کاربران