دوشنبه, 30 مهر 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: برگزاری جلسه پیگیری و اجرای مفاد 22 گانه بیانیه مشترک وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی

 

 

برگزاری جلسه پیگیری و اجرای مفاد 22 گانه بیانیه مشترک وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی

دومین جلسه مشترک شرکتهای تابعه وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در سالن جلسات آب منطقه‌ای لرستان با هدف پیگیری و اجرای مفاد 22 گانه بیانیه مشترک وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید .  

به گزارش روابط عمومی آب منطقه‌ای لرستان ، نادر مختاری معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت بر ضرورت اجرای دستورالعمل ها وبخشنامه های جدید وزارت نیرو در راستای رفع مشکلات و چالش های های استان در بحران خشکسالی تاکید کرد و افزود : جلسات پیگیری و اجرای مفاد 22 گانه بیانیه مشترک صنعت آب و برق با جهاد کشاورزی ، همانند حوزه ستادی استان در دیگر امورات و ادارات شهرستان حداقل ماهی یک بار برگزار گردد .

نادر مختاری ادامه داد : نصب کنتورهای هوشمند ، اصلاح الگوی گشت ، جلوگیری از اجاره اراضی استان به کشاورزان غیر بومی و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از جمله موارد رفع چالش های بحران خشکسالی است .

مهدی سجادی مدیر دفترحفاظت وبهره برداری آب منطقه ای لرستان نیز عدم مطابقت میزان آب تخصیص داده شده با مساحت زمین های کشاورزی مندرج در پروانه ها را از چالش های مهم  و اساسی دانست و به همین منظور ارائه آمار دقیق از طرف سازمان جهاد کشاورزی استان را یکی از راه حل های این چالش عنوان کرد .

سجادی در ادامه اضافه کرد : پر کردن چاههای غیر مجازو جلوگیری ازاضافه برداشت چاههای مجاز و از راهکارهای اساسی حفاظت از منابع آب زیرزمینی دشت های استان در مدیریت بحران آب می باشد .

در پایان جلسه مباحث مربوط به شورای عالی آب کشور و تشکیل تشکلهای آب بران و رفع آلودگی از منابع آب های سطحی استان مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

 

 

منبع خبر: http://lsrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=454

دیدگاه کاربران