دوشنبه, 30 مهر 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: برگزاری نشست های هم اندیشی در راستای حفاظت از منابع آب شهرستان رودان

 

طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی؛

 

برگزاری نشست های هم اندیشی در راستای حفاظت از منابع آب شهرستان رودان

نشست های اطلاع رسانی توجیهی با جهاد کشاورزی ، نماینده خانه کشاورز و رئیس شورای اسلام تنگ رود در شهرستان رودان برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ، دراین نشست‌ ها که با هدف ترویج سیاست‌ها و برنامه‌های طرح احیاء و تعادل بخشی ، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی درمیان کشاورزان و بهره برداران شهرستان رودان برگزار گردید ؛ پس از تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب ، افراد مورد اعتماد کشاورزان مشکلات و پیشنهادات خویش را در زمینه مدیریت منابع آب بیان کردند.

در ادامه مدیر منابع آب شهرستان رودان ، حفاظت و مصرف بهینه منابع آب را لازمه دستیابی به توسعه پایدار ذکر کرد و افزود:  تحقق این امر تنها با مشارکت کشاورزان و بهره ‌برداران در آگاهی بخشی عمومی و فرهنگ‌سازی امکانپذیر است. در شرایط کنونی باید همه افراد از فرصتها و امکانات خود جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب استفاده کنند و مشکل کمبود آب را احساس نمایند.

وی با اشاره به اینکه دغدغه ما از آب کشاورزی به آب شرب مردم منتقل شده خواستار توجه بیش از پیش مردم و بهره برداران به این مسأله شد و از اعضای نماینده کشاورز خواست این مشکل را در میان بهره براران به خوبی آگاهی رسانی کنند.

 

 

منبع خبر: http://hrrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=1319

دیدگاه کاربران