دوشنبه, 30 مهر 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: آزادسازی 1.7 هکتار از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان-خاوه

 

 

آزادسازی 1.7 هکتار از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان-خاوه

مدیر امور منابع آب ورامین گفت: 1.7 هکتار از اراضی حریم و بستر نهر طبیعی طغان خاوه با هوشیاری اکیپ گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طبق گزارش واحد آب های سطحی امور منابع آب ورامین هنگام بازدید از بخش جواد آباد یک کارخانه جوجه کشی با تخلیه ضایعات و زباله های مرغداری خود در بستر نهر طبیعی طغان-خاوه موجب انسداد این نهر شده بود که به دلیل اهمیت موضوع اخطاریه  لازم قانونی با قید فوریت به مالک کارخانه ابلاغ شد.

وی افزود: با عنایت به پیگیری بعمل آمده در نهایت با اعلام آمادگی و با هزینه متخلف زباله ها و ضایعات مرغداری از داخل بستر نهر طبیعی جمع آوری و تخلیه گردیدکه با این اقدام مساحتی در حدود 1.7 هکتار از بستر نهر طبیعی طغان –خاوه آزاد سازی و رفع تصرف گردید و بدین ترتیب از آسیب به منابع آبی بخصوص منابع آبهای زیر زمینی جلوگیری به عمل آمد.

مدیر امور منابع آب ورامین با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند اظهار داشت: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب آلودگی منابع آب و تصرف حریم و بستر رودخانه ها  تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان ضمن هشدار به متخلفان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز ، احداث سازه در بستر و حریم رودخانه ها و همچنین برداشت غیرمجاز شن و ماسه جرم محسوب شده و امور منابع آب ورامین با همکاری دستگاه قضایی با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخور قاطع خواهد کرد.

منبع خبر: http://thrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=2427

دیدگاه کاربران