دوشنبه, 30 مهر 1397
شبکه خبری آب ایران - مشروح خبر :: صرفه جویی بیش از 10 میلیون مترمکعبی منابع آب زیرزمینی در شهرستان

 

در چهاردهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب اسدآباد مطرح شد:

 

صرفه جویی بیش از 10 میلیون مترمکعبی منابع آب زیرزمینی در شهرستان

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد 285 چاه غیرمجاز و فاقد پروانه وجود دارد، گفت: از این تعداد 96 حلقه چاه فاقد پروانه هستند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، حیدر ترابی در چهاردهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسدآباد از نصب 550 کنتور هوشمند در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد کنتور نصب شده 469 کنتور هوشمند، 4 مورد کنتور الکترومغناطیس و 7 مورد کنتور حجمی و مابقی سهم آبفا و آبفار  است. 

وی با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد 285 چاه غیر مجاز و فاقد پروانه وجود دارد، افزود: از این تعداد 96 حلقه چاه فاقد پروانه هستند.

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد در ادامه یادآور شد: تاکنون 174 حلقه چاه غیر مجاز نیز در شهرستان مسدود شده‌اند که با انسداد آن‌ها بیش از 10 میلیون مترمکعب آب در منابع آب زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.

ترابی یکی از عوامل مهم کندی روند  نصب کنتورهای هوشمند آب وبرق را هزینه بر بودن نصب آن برای متقاضیان دانست و خواستار هماهنگی با بانک ها برای پرداخت وام در راستای تجهیز چاه ها به کنتور شد. 

وی اظهار داشت: در انسداد چاه های غیرمجاز اولویت با چاه های با برداشت بالا است کمااینکه انسداد چاه های غیرمجاز که در حاشیه چاه های مجاز قرار دارند بسیار حائز اهمیت است. 

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: http://hmrw.ir/SC.php?type=component_sections&id=118&sid=1097

دیدگاه کاربران